
Lietaus kanalizacija
Drenažas ir lietaus kanalizacija yra dvi glaudžiai susijusios sistemos, veikiančios petys į petį.
Drenažas – tai tam tikrų objektų natūralus arba dirbtinis sausinimas, kuomet iš jų nuteka paviršinių vandenų perteklius arba įvairūs skysčiai. Drenažu galime įvardinti ir vamzdžių arba kanalų sistemą, kuri padeda kovoti su pertekline drėgme. O tuo tarpu lietaus kanalizacija padeda visus tuos perteklinius skysčius nukreipti tolyn nuo pastatų.
Drenažo sistemos planavimas yra svarbus aspektas planuojant savo teritorijos išdėstymą. Drenažas įrengiamas tik tuomet, kai yra įvertinamas grunto pralaidumas bei vandens lygis toje teritorijoje. Būtent puikus šių esminių dalykų įvertinimas lemia jūsų teritorijos apsaugą nuo telkšančių balų, o jūsų pastatą bei jo požeminę dalį nuo gausios drėgmės ir pelėsio.
Dauguma klientų įsirengia lietaus drenažus aplink savo namus būtent dėl lietaus ar ištirpusio sniego perteklinio vandens. Kaip ir minėta aukščiau, svarbu itin tiksliai išsinagrinėti savo sklypo teritoriją: nuspręsti ar perteklinę drėgmę sukelia tik gruntiniai vandenys, sužinoti iš kokių sluoksnių yra sudarytas gruntas ir, žinoma, didelį dėmesį skirti grunto pralaidumui. Drenažo montavimo gylis priklauso nuo to, kokiame gylyje yra gruntiniai vandenys, tačiau remiantis rekomendacijomis gylis turėtų būti apie 1-1.5 m. Drenažo vamzdžių ilgis priklauso nuo šalia esančių tvenkinių ar vamzdynų atstumo, tačiau jie neturėtų būti tiesiami ties įšalu, kadangi žiemos metu vanduo vamzdžiuose tiesiog užšaltų.
Paprastai drenažo sistema yra įrengiama dviem būdais:
- Tranšėjiniu (kuomet įrengimui būna iškasamos apie 1-2m. pločio griovys)
- Netranšėjiniu
Na o tam, kad lietaus ar ištirpusio sniego vandenys būtų nukreipti kuo toliau nuo namo, yra įrenginėjama lietaus kanalizacijos sistema. Būtent ši sistema padeda išvengti įvairių namo konstrukcijų ar kiemo infrastruktūros pažeidimų, tokių kaip atsiradusios smegduobės kieme, betoninių trinkelių nelygumai ir pan.
Lietaus kanalizacijos įrengimas daugeliu atvejų priklauso nuo klientų norų. Ji gali būti įrengiama skirtingomis atšakomis bei nutiesta į skirtingus taškus. Paprastai lietaus kanalizacijos nuvedimas sklype organizuojamas į centrinę lietaus kanalizacijos sistemą, bet pagal klientų poreikius ir teritorijos galimybes, ji gali būti nuvedama į šalia esančius vandens telkinius (tvenkinius, upes ir t.t.).
Svarbiausi įrengimo aspektai yra šie:
- Nuo stogo tekantį lietaus vandenį priima ir nuveda vandens kanalizacijos vamzdis, neleisdamas drėgmei kauptis ant namo fasado ar neužpiltų žemesnių aukštų.
- Papildomai yra įmontuojamas šulinys su grotelėmis nuo sklypo paviršiaus tam, kad po lietaus ar ištirpusio sniego vandens surinkimas užtikrintų greitesnį kiemo išdžiūvimą.
- Visas vanduo nuo stogo keliauja tiesiai į šulinį, kuriame atbulinis vožtuvas neleidžia vandeniui grįžti atgal, todėl jis nuteka arba į centrinę kanalizaciją, arba į šalia esantį griovį.
Būkite tikri, jog mūsų specialistai yra pasiruošę tinkamai įvertinti ir išanalizuoti jūsų teritoriją, nustatyti kritulių pobūdį, jų kiekį ir rodiklius. Tokiu būdų jie bus pasiruošę įvykdyti pačius reikalingiausius veiksmus dėl kokybiško lietaus kanalizacijos sistemos įrengimo.
Lauko lietaus kanalizacijos priežiūra:
- Jeigu lietvamzdžių galai įrengti su apsauginiais tinkleliais, tuomet jūsų sistema nereikalaus išvis jokios priežiūros.
- Priklausomai nuo lietvamzdžių tipo, gali prireikti juos pravalyti nuo lapų arba šakų.
- Turint kanalizaciją su filtravimo sistema, vieną kartą sezono metu reiktų pravalyti filtrą.
